piątek, 13 kwietnia 2012

Pyra lunch, czyli wegański lunch #6

Image

Przeglądając od czasu do czasu blogi, magazyny kulinarne i takie, które mają działy kuchenne zauważyłam, że ziemniak wraca do łask, choć w wersjach zupełnie nam dotąd nieznanych lub niedocenianych. Okazuje się, że ziemniak, niby taka zwykła pyra, ma w sobie tyle możliwości. Nawet to budujące, bo ja też nie mam w sobie niby nic takiego, ale jest nadzieja, że i we mnie drzemią jakieś ciekawe możliwości. No dobrze, ale nie zmieniajmy tematu... ;)
Okazuje się, że ziemniak to coś znacznie więcej niż pyry z wody, pure, frytki, chipsy i placki ziemniaczane! 

Vegan Hooligan Crew, trochę nieświadomie poszło z duchem czasu i zaprasza Was w najbliższą niedzielę do Meskaliny na wegański lunch, którego motywem przewodnim jest nasza poznańska pyra. Będzie po wegańsku, po poznańsku, ale też trochę egzotycznie...
Będzie gzik i zupa z batatów, curry, gulasz i kotlety w różnych opcjach. Będę sałatki i słodycze ziemniaczane. I wiele, wiele innych tradycyjnych i zaskakujących potraw. 
Zasady są zawsze takie same, czyli wchodzisz za 15 zł, jeżeli masz ze sobą talerz to dostajesz od nas słodki poczęstunek na dzień dobry. Jesz do woli, czyli tyle ile pomieści Twój żołądek, więc nie nakładaj sobie więcej niż zjesz, bo nie znosimy marnowania jedzenia i nie zgadzamy się, aby lądowało w koszu!!!

Jak zawsze VHC stara się wesprzeć jakiś cel. Tym razem będzie  to schronisko ze Swarzędza. Będziemy zbierać karmę dla zwierzaków ( psów i kotów) oraz środki opatrunkowe ( bandaże, kompresy, gazy), które są niezbędne do opatrywania rannych zwierząt, które trafiają do schroniska. 

Nie pozostaje mi nic innego, jak pięknie wszystkich zaprosić. Widzimy się w Meskalinie w najbliższą niedzielę 15. marca!

Nasze poczynania można śledzić na: http://www.facebook.com/VeganHooliganCrew , a zapisy dla tych, którzy lubią FB http://www.facebook.com/events/287423434666653/

2 komentarze:

  1. No i przegapiłam, a tak lubię ziemnaki :(

    Czy można gdzieś znaleźć elektroniczną wersję ulotki z przepisami?

    OdpowiedzUsuń
  2. nie, ale jak odezwiesz sie do mnie na maila - maddy.hellomorning@gmail.com to Ci wyślę :)

    OdpowiedzUsuń