sobota, 3 marca 2012

Pokaz filmu "To tylko zwierzęta" w poznańskim kinie Muza!W imieniu Poznańskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt Anima zapraszam na premierowy pokaz filmu "To tylko zwierzęta" oraz na spotkanie z twórcami filmu, dyskusję oraz na słodki poczęstunek.

Miejsce: 
19:00 Kino Muza (ul św. Marcin 30) - premiera 
20:30 Głośna (ul. św. Marcin 30, oficyna, I piętro) - spotkanie z twórcami filmu + pyszne słodkościWstęp wolny!O filmie:
Niezależny film dokumentalny ukazujący różne oblicza relacji między człowiekiem a innymi gatunkami. Kim są zwierzęta i jakie zajmują miejsce we współczesnym społeczeństwie? Dlaczego są zabijane w ilościach, których nie da się zliczyć, dlaczego są więzione i zadaje im się niepotrzebny ból, skoro podobnie jak my chcą żyć, być wolne i unikać cierpienia? W jaki sposób uprzedmiotowienie zwierząt odbija się na relacjach międzyludzkich? Jeżeli odpowiedzią jest, że TO TYLKO ZWIERZĘTA, kim więc jest człowiek?Więcej na:
Do zobaczenia!

4 komentarze:

 1. Bardzo chciałabym przyjść, ale boję się, że przez cały seans będę siedziała z zamkniętymi oczami i z rękoma maksymalnie przyciśniętymi do uszu :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz, czasem warto się przełamać, bo dzięki takim produkcjom można poszerzyć swoją wiedzę, a wiedza jest kluczem do wszystkiego, również do przekonania większej ilości ludzi, że weganizm to żadne tam widzimisię rozkapryszonej młodzieży, ale konkretne działanie ku zmianie na lepsze wielu aspektów życia na ziemi, ograniczenia cierpienia, polepszenie stanu środowiska, zdrowia i wielu innych.
   Mi się naprawdę nie mieści w głowie, że przy obecnym stanie wiedzy nadal podejście większości ludzi do zwierząt ( mówię tu też o ludzkim gatunku!) i środowiska jest nadal nastawione na bezmyślny konsumpcjonizm i wyzysk.

   Usuń