piątek, 16 marca 2012

सुप्रभात - Indyjski lunch!

Który to już raz? Piąty? Nie wierzę, że ten czas tak szybko płynie... Naprawdę ucieka między palcami!
Nie pozostaje mi, więc nic innego, jak zaprosić Was na piątą edycję Vegan Lunchu w poznańskiej Meskalinie. Tym razem zabierzemy Was w kulinarną podróż do Indii. Kuchnia hinduska ze względu na kulturę, tradycję i religię jest bardzo przyjazna weganom i wegetarianom, dlatego wiele osób, gdzieś już się tam z nią spotkało. Mam jednak nadzieję, że uda nam się Was jakoś zaskoczyć i zasmakujecie na lunchu dań, których nigdy wcześniej nie mieliście okazji spróbować.
Pojawią się znane zupy jak Dahl i sambar, ale też chana masala i co najmniej dwie różne wariacje na temat curry. Kofty i kashori. Tradycyjne słodycze takie, jak halava i zeuropeizowane - muffiny masala chai. I wiele, wiele innych...
Będzie bardzo aromatycznie. Szykuje się wspaniała  uczta. Idealna na przywitanie wiosny!
Zapraszam gorąco !

 अलविदा।


Szczegóły na plakacie!!!


Tańczymy!!!


***
Vegan Hooligan Crew jest nieformalną, non-profitową grupą, która do promocji weganizmu wykorzystuje coś, co chyba każdy doceni, a mianowicie - pyszne jedzenie! Raz w miesiącu (zazwyczaj w 3 bądź 4 niedzielę) czekamy na Was z Meskalinie. Zawsze o 13:30. Zasady lunchu są proste: na wejściu płacisz 15 zł, jeżeli dbasz z nami o środowisko i przyniesiesz własny talerz to dostajesz od nas słodki upominek, a następnie korzystając ze "szwedzkiego stołu" jesz do woli, a konkretnie do czasu, aż całe jedzenie zniknie. 
Staramy się, aby lunch nie był jedzeniem samym w sobie, bo weganizm to coś znacznie więcej niż dieta, dlatego każdemu wydarzeniu towarzyszy zbiórka różnego rodzaju fantów: zbierałyśmy już zabawki dla dzieci z oddziału hematologicznego, z domu dziecka, jedzenie dla zwierząt z lokalnego schroniska, bilety dla dzieci z "Rezerwatu". Ponadto cześć sumy z biletów na lunch również zasiliła szereg inicjatyw, o czym możecie poczytać m.in na naszym fanpage na FB (http://www.facebook.com/VeganHooliganCrew).
Jak już zostało wcześniej wspomniane weganizm to nie tylko jedzenie. Nie można troszczyć się o dobro innych gatunków zwierząt oraz o planetę, zapominając o człowieku, dlatego jak kolektyw stanowczo sprzeciwiamy się faszyzmowi, rasizmowi, seksizmowi, homofobii oraz innym formom dyskryminacji, które są krzywdzące dla ludzi oraz zagrażają ich wolności. 

Zachęcamy, abyście po każdym lunchu zostali w Meskalinie trochę dłużej, zabrali ze sobą gry planszowe i spędzili czas z przyjaciółmi na zabawie i rozmowie. Chcemy, abyście porzucili choć na chwilę takie formy rozrywki, jak telewizja czy internet i spędzili popołudnie w niecodzienny, a bardzo przyjemy sposób. 
Jako grupa, jesteśmy otwarte na współpracę, dlatego jeżeli masz pomysł na akcję, która mogłaby towarzyszyć naszym lunchom, chcesz wypromować fajną i słuszną inicjatywę lub masz do nas pytania, pisz: veganhooligancrew@gmail.com 
Postaramy się, możliwie szybko, odpowiedzieć na wszystkie maile.

Przy okazji, dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą na nasze lunche, bo bez Was ta cała inicjatywa nie miała by zupełnie sensu!
Jednocześnie mamy nadzieję, że po pięciu edycjach widzicie, że nie taki weganizm straszny i że kryje się z nim bogactwo dań, ale jakich? Wolnych od okrucieństwa wobec zwierząt, zdrowych, smacznych i miłych dla oka! 
Do zobaczenia! 
VHC 

4 komentarze:

 1. Na hinduski lunch chętnie bym się wybrała :-) Powodzenia, jestem wierną fanką zdjęć "polunchowych" na facebooku, są piękne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magda, zapraszamy do poznania. Jak nie teraz to, na następny lunch. Zweryfikujesz zdjęcia z rzeczywistością :P

   Usuń
 2. Zazdroszczę Wam tych lunchy, oglądałam wszystkie zdjęcia i są naprawdę ślinotokogenne i takie kolorowe:))
  UWażam że to piekne, żeby łączyć dobre jedzenie z akcjami społecznymi, takze na rzecz ludzi, w końcu to też zwierzęta. A często są pomijani we wszelkich vege inicjatywach

  Pozdrawiam,

  Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to trochę drażni, choć trzeba przyznać, że inicjatyw na rzecz samych ludzi jest dużo, więc nie dziwne, że wiele grup skupia się tylko na zwierzętach nie - ludzkich. My staramy się wypośrodkować.
   Zapraszamy na lunch do poznania. Idzie wiosna, czas wycieczek! :)

   Usuń